Türkçe
Plaskar
Tasarımdan Üretime Kusursuz Sonuçlar

Plaskar otomotiv yan sanayi olarak plastik parça ve kalıp üretiminde uzman, genç ve dinamik ekibiyle hizmet vermekte,  müşteri odaklı hizmet prensibi gereği, müşteri taleplerini en kısa sürede ve en doğru şekilde yerine getirmektedir.

 

www.plaskar.com

Plaskar Plastik AŞ, 2004 yılında Bursa’da kurulmuştur. Plaskar otomotiv yan sanayi olarak plastik parça ve kalıp üretiminde uzman, genç ve dinamik ekibiyle hizmet vermekte,  müşteri odaklı hizmet prensibi gereği, müşteri taleplerini en kısa sürede ve en doğru şekilde yerine getirmektedir. Kuruluşundan bu yana yaptığı özverili ve titiz çalışmalarının sonucunda müşteri portföyünü genişletmiş, yaptığı yatırımlarla da  global pazara hizmet edecek nitelikte bir firma hüviyetine kavuşmuştur.

Plaskar AŞ halen 7.500 m2’lik fabrika alanında, ISO/TS 16949 kalite sistemiyle, 35 beyaz yaka 165 mavi yaka personeliyle, 100 ton ile 1.300 ton aralığında 25 adet teknoloji seviyesi yüksek Avrupa malı enjeksiyon makinaları ile üretim yapmaktadır. Enjeksiyon becerilerine çeşitlilik katmak ve enjeksiyonda ki gücünü ortaya koymak adına 8 adet çift enjeksiyon kabiliyetli, tonajları 125 - 160  - 700 ve 1.000 ton olan makinaları ile hizmet vermektedir. 2011 yılında yaptığı yatırımla bünyesinde kalıphane bölümünü kurarak plastik kalıp imalatına başlamış bütünlüğü sağlamıştır.

Yeni kalıphanesi, proje departmanı, güçlü tasarım ekibi ile fizibilite çalışmalarını etkin bir şekilde yöneterek kalıp tasarımı ve üretimi konusunda da sektörde rekabet edebilen güçlü bir yapıya kavuşmuştur. Bu başarı ve gelişimi gösteren kalıp imalatı faaliyet alanında yeni bir şirket doğurmuş ve 2014 yılında Ormold Kalıp İmalat AŞ kurulmasını sağlamıştır. 

Plaskar AŞ, yeni vizyonunu “Otomotiv yan sanayi olarak plastik parçalar, montajlı parçalar ve kalıp üretiminde, müşteri beklenti ve gereksinmelerini ön planda tutarak sürekli iyileştirme ve gelişimi hedefleyen, çalışan memnuniyetini ve gelişimini en üst seviyede tutan, yurt içi ve yurt dışı müşterilerin öncelikli tercihi olan uluslararası bir şirket olmak” olarak belirlemiştir.

Bu başarının ve sürdürebilirliğin en temel taşı çalışanlardır. Plaskar AŞ’nin en önem verdiği şey müşteri memnuniyetinin yanı sıra çalışan memnuniyetidir. Otomotiv sektörüne ilk adımını attığı andan itibaren firma içerisinde çalışmaya başlayan ve kendisini şirketini geliştiren yönetici, yönetici adayı, usta ve işçiler ile el birliği içerisinde olmuştur. Çalışanların gelişimi için tüm olanaklarını seferber etmiş, takım ruhunu oluşturmuş ve şirket bağlılığını önde tutarak çalışanların keyif alacağı, çalışmaktan gurur duyacağı bir organizasyon kurulmuştur. Zaman içerisinde takıma yeni arkadaşlar katılmış ve çok hızlı bir şekilde kendisini bu aileye ait hissetmesi sağlanmıştır.