Türkçe
Ormold
Plastik Enjeksiyon Kalıbının Yükselen Markası

Ormold Plastik Kalıp, 39 yıllık birikime sahip Orakçı Şirketler Grubu bünyesinde, Gebze–Şekerpınar’daki 1.700 metrekarelik kapalı alanda, teknolojisi yüksek geniş makina parkuru, eğitimli ve deneyimli kadrosuyla üretim yapmaktadır.

 

www.ormold.com

Faaliyetlerine 2011 yılında kardeş firması Plaskar Plastik Enjeksiyon bünyesinde Kayapa Sanayi Bölgesi’nde başlamış olan Ormold, Türkiye’deki müşterilerinin taleplerine cevap vermenin yanı sıra yurtdışına da kalıp ihraç etmektedir. 

Her zaman yaratıcı ve yenilikçi olma prensibi ile hareket etmekte olan Ormold, profesyonel yönetim anlayışıyla koşulsuz müşteri memnuniyetini hedeflemektedir. 2016 yılında aldığı ISO 9001-2015 kalite belgesi ile müşterilerine yüksek kalitede, hızlı ve kusursuz ürünler sunmakta olan Ormold, otomotiv, beyaz eşya, medikal, toplu taşıma koltuğu ve havacılık sektörlerine hizmet vermektedir.

Mercedes’in SFTP projesi kapsamında tampon kalıplarının üretimini yaparak kabiliyetini ispatlamış olan Ormold, kalıp içi transfer sistemi, core-back sistemi ve rotatif sistemler için 2K – çift komponent kalıpların üretimini de gerçekleştirmektedir. 

Ormold, cmm ölçümlerini kendi bünyesinde yapmakta, hızlı ve kaliteli üretim için gerekli altyapıyı oluşturmaktadır.

Romer Absolute Arm 3 boyutlu lazer tarama ve ölçüm cihazıyla, dış destek alınan parçaların kontrolleri ve üretilen parçaların ölçümleri yapılıp, kusursuz üretimi amaçlamaktadır. Bu ekipman sayesinde sektörde fark yaratan Ormold’da, parçalar tezgah üzerinden sökülmeden ölçüm raporları alınarak dataya göre uygunlukları kontrol edilebilmektedir.