Türkçe
Orakçı Yapı
Yaşanan mekanlar yaratmak

Orakçı Şirketler Grubu’nun ilk halkası olarak başlayıp zaman içinde kabuk değiştirip bu güne kadar yenilenerek gelen son halkası olma özelliğini gösteriyoruz.

 

www.orakciyapi.com

Orakçı Yapı, Orakçı Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren şirketlerin ilkidir. Grup ilk ticari faaliyetine 1978 yılında altyapı işleri ile başlamıştır. Orakçı Yapı, sektörde yetişmiş üç kuşağın tecrübesini ve geleneklerini içinde bulundurup, kendilerinden çok daha uzun yaşayacak projeler gerçekleştirmeyi amaç edinmiştir. 

2011 yılına kadar, kamuya ve özel sektöre yapmış olduğu birçok altyapı ve üstyapı işinden sonra konut üretimine girme kararı almıştır.

Konut algısının son 10 yılda mahalli yaşamdan konsept proje kavramına doğru geçilmesiyle birlikte tüm sosyal imkanların içinde olduğu, güvenlik ve estetiği bir arada bulunduran projelerde yaşamak isteği insanların öncelikleri arasında yer almıştır.

Orakçı Yapı kaliteden ve konfordan ödün vermeyen uzman tasarım ve uygulama ekibiyle bu süre içinde iki yeni konsept projeyi, Yeni Hayat 1 ve Yeni Hayat 2 Evlerini hayata geçirmiş ve Bursa sınırlarını aşarak Tekirdağ’ın yükselen ve tercih edilen yaşam merkezlerinden Çorlu’da Triopark Çorlu projesinin teslimlerini de tamamlamak üzeredir. 

Orakçı Yapı konut projeleri ile eşzamanlı olarak Edremit Novada Alışveriş Merkezi ve Orakçı Makina fabrika ve idari binası inşaatlarını da tamamlamıştır.