Türkçe
Orakçı Makina
Araç Üstü Ekipman Üretiminde Dünya Markası Olmayı Hedefliyor.

Araç üstü ekipman sektöründe; projesini ve imalatını yaptığı ürün çeşitliliği açısından Türkiye’de yelpazesi en geniş üretici.

 

www.orakcimakina.com

Yerel yönetimlerin  ve hizmet firmalarının  araç üstü  ekipman ihtiyaçlarını karşılayan Orakçı Makina, tesis, insan kaynakları ve Ar-Ge yatırımları ile global pazarlarda rekabet edebilen; ürün çeşitliliği yüksek, sürekli iyileştirme ve kalite anlayışından ödün vermeyen, dünyanın her yerinde müşterilerine satış sonrası ve öncesi destek veren bir firmadır. 

2002 yılında Kayapa Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında üretime başlayan Orakçı Makina Sanayi ve Tic. AŞ; 2016 yılından bu yana Ovaakça’da 9,600 m2 kapalı alana sahip tesislerinde 15’i mühendis olmak üzere toplam 125 çalışanı ile faaliyetlerini sürekli gelişim ve büyüme hedefleri ile devam ettirmektedir.

Araç üstü ekipman sektöründe; projesini ve imalatını yaptığı ürün çeşitliliği kapsamında Türkiye’de yelpazesi en geniş şirketlerden biri konumundadır. Yıllık 1.200 adet ekipman üretim kapasitesine sahiptir. 

2014 yılı itibari ile Orakçı Makina Sanayi ve Tic. AŞ ürettiği ürünlerin sayısal olarak %95 gibi ciddi bir oranı ile Türkiye dışındaki müşterileri ile buluşturmaktadır. Ürünlerin sunulduğu bölgeler başta; Ortadoğu, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler, Güney Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik bölgeleridir. Dış ticaret ilişkileri, grubun firması olan Maksat AŞ tarafından gerçekleştirilmektedir. Müşteri portföyü olarak, çalışılan bölge ve/veya ülkelerde kamyon imalatçıları veya distribütörleri ile direk partner olarak faaliyetler ortak yürütülmektedir. 

 

Çalışma ve kalite anlayışı

Günümüzde kalite kavramının, sadece müşteri beklentilerini karşılamak olmadığının, müşteri beklentilerinin üzerinde ürün ve hizmet sunmak olduğunun bilinci içerisindeyiz. 

Bu kapsamda müşterilerimizin öncelikle beklenti ve taleplerini iyi analiz etmeye çalışıyoruz, müşterilerimizden aldığımız tüm olumlu ve olumsuz verileri ürün ve/veya hizmet noktasında değerlendirip iyileştirmeler kapsamında ürün ve hizmetlerimize veya yeni tasarım girdileri olarak yeni çalışmalarımıza yansıtıyoruz.

Müşterilerimizle yaptığımız iş birliği kapsamında, müşterilerimizin ve/veya onların müşterilerinin personellerine kullanım, bakım, arıza tespit ve giderme, ekipman montaj konularında eğitim faaliyetlerini ihtiyaca göre kendi tesisimizde veya müşteri mahallinde gerçekleştiriyoruz.

Müşterimiz hangi ülkeden olursa olsun teknik personel desteği sağlamakta ve çeşitli bölgelerde partnerlerimize kendilerinin sıcak satış noktalarında pazarlama ve teknik destek konularında hem bilgi akışı hem de personel desteği sağlamaktayız. Bu faaliyetlerimiz ile müşterilerimizin satış öncesi ve satış sonrası olmak üzere tüm süreçlerinde Orakçı Makina’nın tüm teknik bilgi ve imkanlarını onların kullanımına sunmaktayız.

 

Ürün ve Hizmetler

Atık Yönetimi Ekipmanları 

Hidrolik sıkıştırmalı çöp kasaları 

Vakumlu yol süpürme ekipmanları 

Damper sistemli çöp ekipmanları

Hooklift 

Skiploader 

Sanayi tipi atık konteynerleri

 

Yüksek Çalışma Platformları 

Teleskopik sepetli platformlar 

Eklemli sepetli platformlar

 

Oto Kurtarıcılar 

Hidrolik kayar platformlu oto kurtarıcılar

Vinçli oto kurtarıcılar

Sabit platformlu oto kurtarıcılar

 

Tanker Gurubu 

Vidanjör

Arazöz 

Su tankeri

 

Vinçler (3 ton m’den 30 ton m’ye)  

Teleskopik vinçler

Eklemli vinçler